Kadınlara Saygı Duyulması

Kadınlara Saygı Duyulması

Kadınlara Saygı Duyulması, Kadınlara saygı konusu şu son zamanlarda iyice anlaşılması gereken bir konudur. Kadınlara karşı bazen sert tavırlar sergilenmekte ve bu durumda hiç iyi olmamaktadır. Özellikle bazı erkekler kadınlara hiç  saygı duymamaktadırlar. Nedenini belirtmek zordur elbet ama bu durum hiç hoş değildir tabii’kide. Bu hayatta bir çok konuda kadınlar oldukça fayda sağlamaktadır. Böyle düşünüldüğü zaman kadınlara karşı büyük bir saygının da oluşması çok önemlidir.

 

Düşünün bazı durumlarda erkekleri tamamlayan kadınlardır. Yani erkeklerin yanında bir kadının olması olumlu bir hava yaratmaktadır. Günümüz şartlarına baktığımız zaman oluşan bir olumsuz hava kendini göstermektedir. Hiç bir şekilde saygı denen ilkel durum ne yazık ki kadınlara karşı kendini göstermemektedir. Kadınlar ise oluşan bu olumsuz durumdan çok fazla etkilenmektedir ve bu yüzden de mantıklı düşünülmesi lazımdır. Erkekler her anlamda bazen hiç olumlu düşünmemekte ve bu durumdan da kadınlar gerçekten zarar görmektedirler. Kadınları anlamak gerekir ve bu amaçla da saygı duyulması gerekir. Fakat öylesine kötü bir düşünce yerleşmiştir ki maalesef saygı duyulması gerekirken tam aksine çok büyük yanlış davranışlar kendini göstermektedir. Ne kadar yanlış bir durumun içerisine girdiğinin farkında olmayan insanlar, bunlara rağmen hal içinde bulundukları yanlış tutuma devam etmektedirler. Fakat yapılması gereken en önemli şey kadınların gözünden bakabilmektedir olaya. Yani erkeklere aynı saygısızlık yapılsa veya kadınlara saygı duymayan insanlara bu  davranışlar yapılsa kendileri hiç memnun kalır mıydı? diye düşünmek gerekir. Emin olun ki bu hayatta herkes kendisine saygı duyulmasını ister ve buna göre  hareket etmek ister.

 

Mantıklı düşünmek gerekir ve çağımızın her bakımdan saygı sevgi çağı olduğunu kabul ederek hareket etmek gerekir. Artık saygı duyulması gereken kadınlara asla saygısızlık yapmayarak yanlış davranmamak gerekir. Bu bakımdan insanlar artık bu durumların farkına varmaları gerekir ve asla yanlış davranışların esiri olmamaları gerekir. Neden kadınlara hak ettikleri saygıyı göstermek yerine yanlış ve ters hareketlerde bulunurlar gerçekten anlamsızdır. Her konuda kadınlar hayatın anlamlı parçalarıdır ve kadınlar sayesinde bazen hayat olumlu bir havaya bürünmektedir. Kadınlar açısından bakıldığı zaman kendilerine gösterilen saygı elbette önemlidir. Her şeyden önce kadınlar ” Anneliği” ifade etikleri için bu bakımdan olaya bakmalı ve ona göre davranışlarda bulunulmasa gerekmektedir. Kadınlara olan saygı annelik bakımından zaten gereklidir ve böylede olması gerekir…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*